Naše práce ve školním roce 2015/2016:

Kočky

Posledním letošním výrobkem našeho kroužku byly šité stylizované kočky.

Papírové růže

Na chvilku jsme si v našem kroužku odpočinuli od šití a vyráběli jsme papírové růže. Některé vypadají úplně jako živé.

Tulipány - nitěná grafika

Také v tomto školním roce pracujeme na nitěné grafice. Je to vděčná práce, protože technika je velmi jednoduchá a přitom velmi efektní.

Madeirové kraslice

Letos jsme opět zkusili zdobit vrtané kraslice. Předloni jsme dělali čistě bílé, nyní jsme zvolili kombinaci modré a bílé barvy.

Voskové kraslice

Již tradičně před Velikonocemi malujeme voskové kraslice. Některé dívky zatím pouze zkoušejí, co se dá s horkým voskem dělat, některé již pomalu získávají v této práci zručnost. Příští rok budeme zkoušet znovu a jistě budou vzory ještě hezčí

Ptáčci

S přicházejícím jarem začínáme šít ptáčky. Dají se zavěsit do okna nebo použít jako jarní dekorace. Jako základní materiál k výrobě jsme využili barevný filc, ozdoby jsou z korálků a knoflíků.

Šité krabičky

Z pohlednic nyní šijeme krabičky, které lze využít na uložení různých drobností nebo jako pěkný dárek.

Peněženky

Dalším výrobkem v našem kroužku je šití peněženek. Jako základní materiál jsme použili zbytky rifloviny. Peněženky jsou dozdobené kytičkami a knoflíky.

Vyšívané dečky

Dečky měly být původně vyšívané křížkovou výšivkou, ale protože práce byla velmi zdlouhavá a pro mladší děti obtížná, nakonec jsme vytvořili pouze jednoduchý okraj na ubrousku, který můžeme dát doma třeba pod vázičku.

Vánoční svícny

V poslední předvánoční hodině našeho kroužku jsme vyráběli svícny z těstovin.

Slaměné hvězdičky

V předvánoční době jsme v kroužku ručních prací lepili slaměné ozdůbky na stromeček.

Korálkový andělíček

V ručních pracích jsme v rámci předvánočního vyrábění s pomocí korálků a drátků vytvářeli andělíčky.

Javorové růžičky

Z javorových listů jsme se naučili motat tyto jednoduché růžičky.

Indiánské lapače snů

Prvním výrobkem v našem kroužku byly indiánské lapače snů. Tyto talismany se zavěšují nad lůžko. Podle legendy mají dobré sny vklouznout po peříčku přímo do duše spícího a ty špatné se zamotají v síti a první sluneční paprsek je spálí. Mladší dívky motaly pouze jednoduchou pavučinu, ty starší si troufly i na klasický výplet.