Naše práce ve školním roce 2014/2015:

Korálkové náramky

Na konci školního roku už jsme se nepouštěli do žádného velkého výrobku, abychom jej stihli dokončit. Náramky jsou zhotoveny navlékáním drobných rokajlových korálků na paměťový drátek.

Papírové květiny

Pro maminky jsme jako dárek ke Dni matek v našem kroužku vyráběli růžičky a kopretiny z krepového papíru, špejlí a drátků.

Bambulky

Na přání děvčat z kroužku jsme se pustili také do bambulek. Využili jsme tak čas, než ostatní došijí pejsky.

Ponožkoví pejsci

První pejsci, které šijeme z ponožek, jsou na světě. Postupně budeme do fotogalerie doplňovat další dokončené plyšáčky.

Kraslice zdobené slámou

Letos jsme v kroužku zkoušeli také zdobení kraslic slámou. Tato práce je velmi náročná na pečlivost a trpělivost. Mladší dívky zdobily slaměnými kytičkami, starší se pokusily i o trochu tradičnější vzory.

Voskové kraslice

Také letos jsme malovali velikonoční kraslice horkým voskem. Ti nejmladší se s technikou teprve seznamovali a zjišťovali, co se dá tímto způsobem vytvořit. Ti starší a zručnější už malovali docela pěkné vzory.

Šitá kytička

Ušití kytičky z látky vyžaduje značnou dávku trpělivosti, ale nakonec tuto práci zvládají i nejmladší švadlenky.

Motýli - nitěná grafika

Také letos pracujeme na nitěné grafice. Tentokrát to jsou motýli.

Kuchyňské chňapky

Pro maminky do kuchyně šijí dívky různobarevné chňapky.

Korálkové hvězdičky

Posledním předvánočním výrobkem byly hvězdičky vytvořené z drátků a korálků. Některé dívky ještě nestihly, takže budou korálkovat po Novém roce.

Vánoční výšivka

Na přelomu listopadu a prosince jsme vyšívali vánoční motivy. Mladší děti použily jednoduchý zadní steh, starší dívky krásně zvládly i steh řetízkový.

Vypalovaný obrázek

Obrázky jsou vyrobeny technikou vypalování do dřeva. Je to práce velmi náročná na trpělivost - k vypálení jednotlivých teček jsme použili špendlík nažhavený nad svíčkou.

Šité taštičky

Druhou prací v tomto školním roce jsou šitá pouzdra (taštičky).

Savování

První letošní prací v našem kroužku byla výroba obrázků technikou savování.