Naše práce ve školním roce 2013/2014:

Batikovaná trička

Poslední hodinu jsme v našem kroužku batikovali trička.

Kytičky ze silonek

Netradiční kytičky jsme vyráběli ze silonových punčoch, drátků, korálků a špejlí.

Origami krabičky s kytičkou

Ke Dni matek jsme s páťáky ve třídě vyráběli tyto krabičky. Dětem v kroužku se moc líbily a chtěly je skládat také. Podařily se všem, i prvňáčci si s nimi poradili velmi dobře. Krabičky jsou zhotoveny technikou origami ze starých kalendářů.

Hvězdičky z čajových sáčků

Skládání čajových obalů neboli Tea Bag Folding je technika velmi podobná origami, která byla vymyšlena v Holandsku. Je to pečlivá práce s velkými nároky na přesnost.

Voskové batikované kraslice

Těsně před velikonočními prázdninami jsme ještě zkusili další techniku zdobení kraslic - trochu netradiční voskovou batiku.

Madeirové kraslice

Zdobení madeirových kraslic je velmi jemná práce, ale dívky v kroužku se s prací popraly znamenitě.

Kraslice zdobené voskem

Protože se blíží Velikonoce, začali jsme i v našem kroužku zdobit kraslice. Použili jsme techniku reliéfního malování rozehřátými barevnými vosky.

Vyšívané dečky

Jednoduché dečky vyšíváme předním stehem na kanavu. Využíváme tak čas mezi dalšími činnostmi - lepení a lakování decoupage atd.

Decoupage

Dekorativním obrázkům, které jsou zdobeny technikou nalepování ubrousků (decoupage) jsme dodali ráz starobylosti pomocí krakelování.

Medvídci

Ušití medvídka už vyžaduje trochu trpělivosti, ale děti v kroužku jsou moc šikovné.

Motané hvězdičky

Poslední hodinu před zimními prázdninami jsme vyráběli jednoduché vánoční ozdůbky.

Vánoční svícen

Vánoční svícen jsme vytvořili aranžováním přírodnin. Děti uplatnily svoji kreativitu, všechny svícny se moc povedly.

Vánoční koule

Protože děti v kroužku pracují různou rychlostí, vyrobily si ty zručnější také nitěnou ozdobu na vánoční stromeček.

Nitěná grafika

Nitěná grafika je velice působivá technika, při které vznikají zajímavé obrazce pomocí vyšívání na papír (v našem případě na papírový tácek). Pro dobrý výsledek je třeba dodržet přesný postup práce.

Vyšívaní motýli

První činností v kroužku byla výšivka zadním stehem. Jde o poměrně jednoduchou techniku, v pohodě ji zvládli i prvňáčci. Trochu ještě máme problémy s navlékáním jehly a s uzlíky, ale to se snad časem poddá. Motýlci se všem moc povedli.